Sencha Kombucha
Elegantti, raikkaan luumuinen ja keväisen kukkainen sekoitus vihreästä teestä, kombuchasta, luumu-uutteesta, malvankukista ja yrteistä. Haudutus: 75-80 °C 2‐3 min.
Hinta 0,10 €Kiinalaiseen mustaan teehen lisätty kirsikan paloja, sekä makeahko kirsikkauute. Herkullinen ja täyteläinen teelaatu. Haudutus: 97 °C 3 min.
Minimiostos 5€
Teelaatujen minimiostos verkkokaupastamme on 5€. Tuotteen minimi grammat on laskettu valmiiksi minimiostoksen määrään.
Tämän tuotteen minimiostos on 5€.
Toimitustavat
Kaikki tilaukset toimitetaan Suomessa Postin palveluina.
Tilaukset on mahdollista noutaa ilman toimituskuluja Eerikinkadun tai Kauppakeskus AINOAN liikkeestä.
Nouda liikkeestä, pakettiautomaatista tai tilaa kotiovellesi.
Monipuoliset maksutavat
Verkkokaupassamme voit maksaa: OP, Nordea, NordeaBusiness,Danske Bank, Danske Bank B2B, S-Pankki, POP Pankki, Oma Säästöpankki, Aktia, Handelsbanken, Handelsbanken B2B, Säästöpankki, Ålandsbanken, MobilePay, Pivo, Visa, Mastercard, OP Lasku, OP Tililuotto, Collector, Alisa Yrityslasku
Verkkopankit, MobilePay, Pivo, Visa, Visa Electron, MasterCard, OP Lasku, OP Tililuotto tai Collector
Elegantti, raikkaan luumuinen ja keväisen kukkainen sekoitus vihreästä teestä, kombuchasta, luumu-uutteesta, malvankukista ja yrteistä. Haudutus: 75-80 °C 2‐3 min.
Hinta 0,10 €Makeahko, punainen ja täyteläisen marjainen sekoitus puna-ja mustaviinimarjoista, seljanmarjoista ja mustikoista, vadelmista ja mansikoista sekä papaijan paloista ja hibiscuksen kukkasista.Erinomainen haudutettavaksi myös kylmänä. Haudutus:100c 10 min.
Hinta 0,10 €Congou-nimike sisältää huolella valmistetun, siistin, rikkoutumattoman, hapetetun lehden. Tämä rose congou on sekoitettu kuivattujen ruusun terälehtien kanssa. Viehättävä, lempeästi ruusuinen, kiinalainen teelaatu. Haudutus: 95 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Tämä taidolla tuotettu intialainen musta lehtitee kultaisten kärkisilmujen kera tarjoaa mahdollisuuden nauttia täyteläistä Assam teetä ilman kofeiinia. Voimakas, mutta pehmeän maltainen aromi, josta löytyy aavistus suklaisuutta. Haudutus: 95 °C 3-4 min.
Hinta 0,10 €Punaherukoilla ja mansikoilla maustettu kesäinen vihreä teelaatu Haudutus: 80 C 2,5-3min.
Hinta 0,10 €Valkoinen kiinalainen tee. Spiraalin muotoon kieritellyt nuppulehdet. Mieto ja hienostunut teelaatu. Haudutus: 70-75 °C 3-5 min.
Hinta 0,17 €Pehmeään rooibosteehen lisätty omenan ja mansikan paloja sekä ruusun terälehtiä. Makea ja metsämarjainen aromi. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Rooibos, jossa lisänä appelsiinia, kaktusviikunaa, papaijan paloja ja lakritsijuurta. Hedelmäinen, makea ja pehmeä maku. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Tässä perinteisessä kiinalaisessa mustassa teessä on suloinen litsi-hedelmän maku. Haudutus: 97 °C 2-3 min.
Hinta 0,08 €Musta orgaanisesti viljelty teelaatu Nepalista. Maku täyteläinen, tuoksu hieno ja tasapainoinen. Haudutus: 95 °C 2,5-3 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Ihastuttava musta tee, jonka täyteläisessä maussa yhdistyvät mansikan ja ruusun heleät maut. Haudutus: 97 °C 3-5 min.
Hinta 0,10 €Täyteläinen ja aromikas teelaatu Intiasta, Assamin maakunnasta. Voimakas ja virkistävä. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Oivallinen iltapäivätee. Teelehdet pitkiä ja komeita, juomana tasapainoinen ja makeahkon pehmeä. Haudutus: 95 °C 2-3 min.
Hinta 0,08 €Voimakas lehtisekoitus Kiinan ja Ceylonin teelaaduista rikastettuna Ceylonin kanelilla: musta tee, kanelinpalat, aromi. Sopii erinomaisesti joulun aikaan nautittavaksi. Haudutus: 97 °C 3-5 min
Hinta 0,10 €Ihastuttava teelaatu Jaavan ylämailta. Hienovarainen, pehmeän aromikas ja virkistävä musta lehtitee. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,07 €Kukkainen ja miedosti yrttinen Mary Grey on viehättävä musta teelaatu. Bergamotti uute, vanilja ja kauniit laventelin kukat maustavat tätä herkullista iltapäiväteetä. Haudutus: 97°C 3-4 min.
Hinta 0,10 €Korkealaatuisista Assamin teelaaduista valmistettuun sekoitukseen lisätty aitoja Bourbonvaniljan paloja. Vanhojen perinteiden mukaan valmistettu tee on maultaan täyteläinen ja herkullinen. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Ihanteellinen aamutee. Täyteläiseksi kehittynyt maku, hedelmäinen, välitön ja virkistävä. Haudutus: 95 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Nuori raikas toisen poiminnan Assam tee, jonka maussa aavistus paahteisuutta. Haudutus: 100°C 3-4 min.
Hinta 0,10 €Musta rikottulehtinen tee. Voit hauduttaa tämän mustan pehmeän teelaadun syvän tummaksi ja nauttia sen maanläheisen voimakkaasta mausta. Haudutus: 100 °C 4-5 min.
Hinta 0,07 €Makeanraikas italialainen veriappelsiini ja mieto kiinalaisen ja Ceylonin mustien teelaatujen sekoitus safflorinkukilla ja appelsiinilla höystettynä tuovat mieleen lämpimät, tuoksuvat kesäillat. Hedelmäinen ja virkistävä teesekoitus. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Omalaatuinen teesekoitus mustasta teestä, granaattiomenan siemenistä, pionin terälehdistä, aromista sekä vadelman ja karpalon paloista. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,10 €Liu Bao on perinteinen fermentoitu tumma tee Guangxin maakunnasta Kiinasta. Tämä tee käy läpi samantyyppisen käymisprosessin kuin Yunnanin kypsytetty pu’erh tee. Prosessin seurauksena Liu Bao saa puumaisen ja syvän makuprofiilin. Tällä teellä on helppo ja pehmeä luonne ja sen juuret yltävät yli...
Hinta 0,13 €Sikkimin kuuluisalta tilalta tulevat erittäin korkealaatuiset teet. Tämä toisen sadon ”temi” on ihastuttavan kukkainen ja aromaattinen sekä erittäin hienosti muotoiltu. Värikkäiden lehtien joukossa runsaasti kärkisilmuja. Erinomainen teelaatu, joka on juomana kauniin meripihkan sävyinen....
Hinta 0,10 €