Villivadelma Rooibos
Metsäisen makea villivadelma antaa tälle rooibokselle upean tuoksun ja ihanteellisen raikkaan maun. Haudutus: 97 °C 4-5 min.
Hinta 0,08 €Vihreän ja valkean teen sekoitus mausteenaan papaijan palat sekä kookoslastut ja ananasuute on herkullisen trooppinen teesekoitus, joka vie sinut palmujen alle aurinkoon. Haudutus: 75 °C 3 min
Minimiostos 5€
Teelaatujen minimiostos verkkokaupastamme on 5€. Tuotteen minimi grammat on laskettu valmiiksi minimiostoksen määrään.
Tämän tuotteen minimiostos on 5€.
Toimitustavat
Kaikki tilaukset toimitetaan Suomessa Postin palveluina.
Tilaukset on mahdollista noutaa ilman toimituskuluja Eerikinkadun tai Kauppakeskus AINOAN liikkeestä.
Nouda liikkeestä, pakettiautomaatista tai tilaa kotiovellesi.
Monipuoliset maksutavat
Verkkokaupassamme voit maksaa: OP, Nordea, NordeaBusiness,Danske Bank, Danske Bank B2B, S-Pankki, POP Pankki, Oma Säästöpankki, Aktia, Handelsbanken, Handelsbanken B2B, Säästöpankki, Ålandsbanken, MobilePay, Pivo, Visa, Mastercard, OP Lasku, OP Tililuotto, Collector, Alisa Yrityslasku
Verkkopankit, MobilePay, Pivo, Visa, Visa Electron, MasterCard, OP Lasku, OP Tililuotto tai Collector
Metsäisen makea villivadelma antaa tälle rooibokselle upean tuoksun ja ihanteellisen raikkaan maun. Haudutus: 97 °C 4-5 min.
Hinta 0,08 €Vihreät pistaasipähkinät ja kauniit safflorin terälehdet sekä pehmeä tryffeli lisättynä täyteläiseen mustaan teehen vievät sinut Toscanan lämpimiin iltoihin. Aineksina musta tee, pistaasipähkinät, tryffeli ja safflorin kukat. Sopii mainiosti myös joulu sesonkiin. Haudutus: 97°C 3,5 min.
Hinta 0,10 €Hienovaraisesti savutettu valkoinen teelaatu, jonka makeansuolainen jälkimaku on hienostuneen tasapainoinen ja miellyttävä. Haudutus: 80c 2-3min.
Hinta 0,13 €Suloisen makea ja kepeän mausteinen, kermainen musta teesekoitus. Kuin ranskalainen jälkiruoka: Kiinan ja Ceylonin musta tee, karamellin, kaakaopavun ja vaniljan palat, aromi. Haudutus: 97 °C 3-5 min.
Hinta 0,10 €Kesäsateen raikastamat hedelmät maistuvat tässä viehkeässä mustassa teelaadussa, joka on maustettu mangolla ja cantaloupe melonilla. Mukana makoisaa persikkaa sekä kukkien terälehtiä. Haudutus: 97 °C 3 min.
Hinta 0,08 €Vilkkaiden keskustelujen ja raikkaiden naurujen ihastuttava, kuplivan hedelmäinen teesekoitus vihreä tee, shampanjan aromi, kylmäkuivatut mansikat ja Rooman kamomillan valkeat kukkaset. Haudutus: 75‐80 °C 2-3 min.
Hinta 0,10 €Puutarhan kätköissä keltaisten ruusunnuppujen ympäröimänä nautitaan tämä makeankirpeä raikkaalle päärynälle vivahtava valkoisen ja vihreän teen sekoitus. Ainekset: Lung Ching, Pai Mu Tan, mangon ja ananaksen palat, päärynäuute ja keltaiset ruusunnuput. Haudutus: 70-80°C 2-3 min.
Hinta 0,12 €Herkullisen mangoinen musta tee joka on maustettu mangon paloilla ja uutteella. Haudutus: 97 °C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Tällainen tee on minua varten. Nautin sen heleästä väristä ja huumaavan raikkaasta greipin ja mangon tuoksusta ja mausta. Haluan tarjota saman nautinnon myös sinulle: Annostele pieni lusikallinen teetä. Hauduta 70 °C 2 min. FI-EKO-201
Hinta 0,17 €Japanin vanhimmalla teealueella kasvatettu vihreä teelaatu yhdistettynä matchalla ja paahdetulla riisillä. Herkullinen, raikkaan vihreä tee pehmeän makeahkolla paahdetun riisin vivahteella. Haudutus: 80-90°C 40-60s.
Hinta 0,13 €Mangon ja ananaksen pehmeät maut tulevat esiin tässä raikkaan hedelmäisessä vihreässä teessä. Aineksina vihreä sencha, auringonkukan terälehdet, ruusunnuput ja mango-ananasuute. Haudutus: 75-80 °C 2‐3 min.
Hinta 0,08 €Ihanasti sitruksinen valkean ja vihreän teen sekoitus mausteinaan raikas greippi ja mehukas mango sekä ripaus bergamottiuutetta. Sopii valmistettavaksi myös jääteenä. Haudutus: 70°C 3 min.
Hinta 0,10 €Luomulaatuinen gyokuro, joka on valmistettu harvinaisesta Asanoka-lajikkeesta Kirishimassa, Etelä-Japanissa. Sen maku on täyteläinen ja pehmeä, jossa yhdistyvät syvä umami, makea ruohomaisuus sekä hienovaraiset kastanjan sävyt. Gyokuro on yksi Japanin arvostetuimmista vihreistä teelaaduista....
Hinta 0,24 €Perinteinen japanilainen maustamaton vihreä tee, joka omaa makeahkon ja ruohoisan maun. Tee on väriltään kauniin syvän vihreää. Haudutus: 70°C 1,5 min.
Hinta 0,12 €Herkkusuiden ja nautiskelijoiden talvinen teesekoitus aineksinaan:vihreä tee, omenanpalat, kardemumma, kaneli, appelsiini, punainen pippuri, neilikka sekä ripaus korianteria. Täyteläinen joulutee. Haudutus: 75-80°C 2-3 min.
Hinta 0,10 €Théhuoneen uutuus on pehmeä ja täyteläinen Hōjicha Latte! Vähäkofeiininen Hōjicha latte on ainutlaatuinen yhdistelmä pähkinäistä paahteisuutta ja täyteläistä kermaisuutta. Sekoita 1 tl jauhetta ja 1,5 dl kuumaa maitoa ja vaahdota kuohkeaksi. Ainesosat: Japanilainen paahdettu vihreä tee jauhe....
Hinta 13,50 €Maussa metsänrakikas, hieman makea keskikesän mustikka. Huumaava mustikantuoksu antaa eloisan lisän tälle kesäiselle teelaadulle. Ainekset: vihreä tee, muskikat, ruusun terälehdet ja malvankukan terälehdet. Haudutus: 80°C 2-3 min.
Hinta 0,10 €Huolella valikoidut vihreät ja valkoiset teelaadut sekä kaneli ja omenanpalat atavat lempeän hienostuneen makunautinnon. Ainekset: Yunnanin vihreä tee, Pai Mu Tan valkoinen tee, omena, kaneli ja omenauute. Haudutus 70-80°C 2-3 min. Sopii mainiosti joulusesonkiin.
Hinta 0,10 €Ensiluokkainen, samettisen pehmeä Shohokuen matcha Ujista, Japanin vanhimmalta teenviljelyalueelta. Huippulaatuinen matcha, joka sopii teeseremoniaan sekä korkealaatuisen matchan ystäville. Varjossa kasvatetuista, parhaimmista vihreän teen lehdistä valmistettu matcha jauhetaan hienoksi jauheeksi...
Hinta 27,00 €Tämä vihreä teeharvinaisuus on kotoisin vanhoista Tyuet San -puista Pohjois-Vietnamista. Puut kasvavat 1500 metrin korkeudessa. Oliivinvihreät, kauniisti kierretyt lehdet tuottavat täyteläisen ja hieman makeahkon, kullankeltaisen juoman, jossa ruohomainen vivahde. Haudutus: 70 °C 2 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Vihreää senchaa, viikunaa, aloe veraa, kombuchaa, santelipuuta ja appelsiininkukkia sisältävä raikas, makea ja virkistävä vihreä tee. Haudutus: 75-80 °C 2-3 min.
Hinta 0,08 €Hieno Ming- ja Qing-kausien verotee Anhuin maakunnasta. Guapian tarkoittaa meloninsiementä viitaten teen poikkeukselliseen ulkonäköön. Tämän teen sanotaan parantavan näköä ja auttavan unettomuuteen. Pehmeä, kukkainen ja voimakas. Haudutus: 70-80 °C 1,5-2 min. FI-EKO-201
Hinta 0,17 €Pitkälehtinen ja syvähöyrytetty sencha eteläisiltä Shizuokan vuorilta. Täyteläinen maku, jossa on vivahteita vihreästä omenasta ja parsasta. Pitkä jälkimaku. Haudutus: 65-70°C, 1,5 min.
Hinta 13,00 €Täyteäinen sekoitus valkoisesta ja vihreästä teestä maussaan keltaista luumua ja vadelmaa. Aineksinaan valkea ja vihreä tee, mansikka, papaija, vadelma, ananas sekä ruusun ja malvan kukkaset. Haudutus: 70-80°C 3 min.
Hinta 0,10 €