Thé Chamomille Relax
Rentouttava yrttiteesekoitus jossa yrtteinä kamomilla, mustaherukanlehdet, kanervan kukat, sitruunamelissa, kehäkukan terälehdet ja piparminttu. Haudutus: 97°C 6-10 min.
Hinta 0,10 €Kesäisen raikas ja hedelmäinen punapensastee mustikalla ja kukkasilla. Aineksina: rooibos, fenkoli, honeybush, ruiskukan terälehdet ja mustikkauute.
Haudutus: 95 °C 7-10 min.
FI-EKO-201
Minimiostos 5€
Teelaatujen minimiostos verkkokaupastamme on 5€. Tuotteen minimi grammat on laskettu valmiiksi minimiostoksen määrään.
Tämän tuotteen minimiostos on 5€.
Toimitustavat
Kaikki tilaukset toimitetaan Suomessa Postin palveluina.
Tilaukset on mahdollista noutaa ilman toimituskuluja Eerikinkadun tai Kauppakeskus AINOAN liikkeestä.
Nouda liikkeestä, pakettiautomaatista tai tilaa kotiovellesi.
Monipuoliset maksutavat
Verkkokaupassamme voit maksaa: OP, Nordea, NordeaBusiness,Danske Bank, Danske Bank B2B, S-Pankki, POP Pankki, Oma Säästöpankki, Aktia, Handelsbanken, Handelsbanken B2B, Säästöpankki, Ålandsbanken, MobilePay, Pivo, Visa, Mastercard, OP Lasku, OP Tililuotto, Collector, Alisa Yrityslasku
Verkkopankit, MobilePay, Pivo, Visa, Visa Electron, MasterCard, OP Lasku, OP Tililuotto tai Collector
Rentouttava yrttiteesekoitus jossa yrtteinä kamomilla, mustaherukanlehdet, kanervan kukat, sitruunamelissa, kehäkukan terälehdet ja piparminttu. Haudutus: 97°C 6-10 min.
Hinta 0,10 €Terveellinen hapetettu tumma Pu-erh -tee raikkaalla sitruunalla. Haudutus: 90 °C
Hinta 0,08 €Auringonpaahteisen mangon ja makean mansikan aromit sävyttävät tämän pehmeän ja mineraalipitoisen punapensasjuoman rooibos, sitruunaruoho, mangon- ja mansikanpalat sekä kehäkukan terälehdet. Haudutus: 95 °C 7-10 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Yunnanin luomulaatuinen pu'erh. Voimakas ja täyteläinen. Haudutus: 90 °C 2-3 min FI-EKO-201
Hinta 39,00 €Tämä kofeiiniton musta iltatee on sekoitus valikoiduista miedoista ja kofeiinittomistaintialaisista teelaaduista. Harmoninen ja rauhoittava teelaatu myöhäiseen iltaan. Haudutus:95°C 3-4min.
Hinta 0,10 €Täyteläinen, makeahko ja lämmittävän maukas teesekoitus. Ceylonin musta lehtitee yhdistettynä makeaan kaneliin, omenan- ja vaniljanpaloihin sekä mantelinpaloihin. Oivallinen joulutee. Haudutus: 100 °C 3-5 min.
Hinta 0,10 €Syvän punainen lehtitee jossa pehmeän täyteläinen ja hedelmäinen aromi. Haudutus: 97° C 3-4 min
Hinta 0,20 €Lempeän kesäsateen jälkeen sitruunapuun hedelmät tuoksuvat raikkaina ja kauniin vihertävinä. Tämän täydellisen sitruunateen tuoksu ja maku ovat harmoninen yhdistelmä sitruunaa sekä korkealaatuista japanilaista vihreää teetä. Haudutus: 70°C 2 min.FI-EKO-201
Hinta 0,17 €Pehmeänmausteinen ja makeahko luomulaatuinen rooibossekoitus lämmittävien mausteiden kera. Aineksina anis, rooibos, neilikka, aromi, inkivääripalat, pippuri, kardemumma ja kaneli. Haudutus 100° 4-8 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Mantelin, kirsikan ja rooiboksen liitto on makuhermoja viettelevä. Rooibostee, mantelinpalat, hapankirsikanpalat ja amarettoaromi. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Etelä‐Afrikasta kotoisin oleva punapensastee on täyteläinen ja kofeiiniton terveysjuoma. Sen sisältämät korkea C‐vitamiinipitoisuus sekä arvokkaat mineraalit tekevät siitä oivallisen juoman pitkin päivää. Tehostaa myös aineenvaihduntaa. Haudutus: 95 °C 7‐10 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Varsinainen antioksidanttipommi on tämä pehmeänraikas sekoitus Tiibetinrinteiden gojimarjaa, Etelä‐Afrikan punapensasta, malvan herkkiä terälehtiä ja Keski‐Euroopan karpaloa. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Kirpeänmakea ja raikas punapensastee herukoilla ja kukkasilla: punaherukat, rooibos, mustaherukat, seljanmarjat ja ruusun ja saflorin terälehdet. Haudutus: 95 °C 4-6 min.
Hinta 0,08 €Tämä herkullinen rooibos tee tuo kesän ihanimmat maut teepannuusi. Vadelman maukkaus yhdistettynä raparperin kirpeyteen takaa nautinnollisen teehetken. Kofeiiniton ja lempeä rooibostee sopii koko perheen juomaksi. Haudutus: 100 °C 5-8 min. Kokeile myös jääteenä!
Hinta 0,08 €Värikäs rooibos tee, joka ilahduttaa raikkaalla maullaan. Herkullisen täyteläinen tee syntyy seuraavista aineksista: omenan ja vadelman palaset, seljankukat, mustaherukan lehdet sekä ruusun ja malvan terälehdet. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Metsäisen makea villivadelma antaa tälle rooibokselle upean tuoksun ja ihanteellisen raikkaan maun. Haudutus: 97 °C 4-5 min.
Hinta 0,08 €Punaisilla chileillä, appelsiinin lohkoilla, auringonkukan terälehdillä ja passionhedelmäuutteella maustettu pikantti rooibos. Haudutus: 95 °C 7-10 min.
Hinta 0,08 €Kofeiiniton ja terveellinen Etelä-Afrikan punapensastee kookoslastuilla, ananaksen ja papaijan paloilla korinteilla ja kermaisella ananas‐kookos rommiaromilla. Haudutus: 95 °C 710 min.
Hinta 0,08 €Tämä pehmeä rooibostee on maustettu bourbonvaniljan paloilla sekä aavistuksella vaniljauutetta. Haudutus: 95 °C 7-10 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Kuplivat samppanjarypäleet, raikkaat mansikanpalat ja valkeat jasmiininkukkaset maustavat tämän viehkeän rooibos teen. Haudutus: 100°C 4 min
Hinta 0,08 €Hienostunut ja klassinen sekoitus, joka yhdistää rooiboksen luonnollisen pehmeyden raikkaaseen bergamottiin. Tämä kofeiiniton sekoitus tarjoaa harmonisen ja elegantin makuelämyksen päivän jokaiseen hetkeen. Haudutus: 95 °C 7‐10 min.
Hinta 0,08 €Kukkainen ja miedosti yrttinen Rooibos Mary Grey on viehättävä kofeiiniton teelaatu. Bergamotti, vanilja ja kauniit laventelin kukat maustavat tätä herkullista Rooibos teetä. Haudutus: 97°C 3-4 min.
Hinta 0,08 €Viikunan pehmeyttä ja granaattiomenan hedelmäisyyttä löytyy tämän täyteläisen rooibosteen mausta. Lisänä myös karpaloa granaattiomenan kukkasia ja kehäkukan terälehtiä. Haudutus: 97C, 5-10min.
Hinta 0,08 €Raikas ja sitruksinen, kofeiiniton rooibostee appelsiinilla, sitruunaruoholla, luontaisella aromilla sekä sitruunan kuorella. Haudutus: 97 °C 6 - 10 min.FI-EKO-201
Hinta 0,08 €