Gyokuro Asahi
Taidonnäyte japanilaisesta teetaiteesta. Hieno, virkistävä ja aromaattinen vaalean vihertävä juoma tummanvihreine pitkine lehtineen. Haudutus: 40-60 °C, I 1,5 min. II 30 s, III 45 s.
Hinta 0,24 €Kaunis ja siro japanilainen teekuppi.
Toimitustavat
Kaikki tilaukset toimitetaan Suomessa Postin palveluina.
Tilaukset on mahdollista noutaa ilman toimituskuluja Eerikinkadun tai Kauppakeskus AINOAN liikkeestä.
Nouda liikkeestä, pakettiautomaatista tai tilaa kotiovellesi.
Monipuoliset maksutavat
Verkkokaupassamme voit maksaa: OP, Nordea, NordeaBusiness,Danske Bank, Danske Bank B2B, S-Pankki, POP Pankki, Oma Säästöpankki, Aktia, Handelsbanken, Handelsbanken B2B, Säästöpankki, Ålandsbanken, MobilePay, Pivo, Visa, Mastercard, OP Lasku, OP Tililuotto, Collector, Alisa Yrityslasku
Verkkopankit, MobilePay, Pivo, Visa, Visa Electron, MasterCard, OP Lasku, OP Tililuotto tai Collector
Taidonnäyte japanilaisesta teetaiteesta. Hieno, virkistävä ja aromaattinen vaalean vihertävä juoma tummanvihreine pitkine lehtineen. Haudutus: 40-60 °C, I 1,5 min. II 30 s, III 45 s.
Hinta 0,24 €Tarry Lapsang Souchongissa on voimakas, savuisen tervainen maku. Haudutus: 95 °C 2,5-3 min.
Hinta 0,08 €Yrttisekoitus ihanan rentouttaviin hetkiin, aineksinaan vihreä tee, melissa, limepuun kukkaset, tulsi, appelsiininkuori, malvan- ja kehäkukan terälehdet, omena ja sitruunaverbena. Haudutus: 97 °C 6-10min.
Hinta 0,10 €Erittäin laadukas kaksikahvainen teesiivilä ruostumattomasta teräksestä. Sopii useimpiin mukeihin ja kuppeihin. Siivilän reiät ovat hyvin pienet, joten teelehdet eivät läpäise reikiä.
Hinta 15,00 €Pehmeänmausteinen, makeahko intialaistyyppinen teelaatu nautittavaksi maidon kera tai ilman. Aineksina intialainen musta tee, kardemumma, cassia, kaneli, inkivääri, neilikka ja mustapippuri. Haudutus: 97°C 8‐12 min. FI-EKO-201
Hinta 0,08 €Virkistävän lämmittävä, miedosti mausteinen ja hunajainen sekoitus. Vihreä ja valkea tee, inkivääri, omenanpalat, vadelmanlehdet, kehäkukanlehdet, sitruunamyrtti, kardemumma ja sitruunaruoho. Haudutus: 70-80 °C 2‐3 min.
Hinta 0,10 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Rentouttava yrttiteesekoitus jossa yrtteinä kamomilla, mustaherukanlehdet, kanervan kukat, sitruunamelissa, kehäkukan terälehdet ja piparminttu. Haudutus: 97°C 6-10 min.
Hinta 0,10 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Hieno käsin tehty japanilainen teevispilä. Bambusta valmistettu matcha-vispilä (eli "chasen") on perinteinen ja lähes välttämätön väline hyvän matcha-teen valmistamisessa. Matcha on ainutlaatuinen japanilainen vihreä tee, joka on jauhettu erittäin hienoksi jauheeksi ja joka tulee vispata vedessä...
Hinta 21,00 €Tämä bambusta valmistettu tyylikäs Gongfu-teelauta tuo teehetkiin perinteistä estetiikkaa. Pienikokoinen lauta on suunniteltu erityisesti yhdelle hengelle ja on helposti sijoitettavissa pienempäänkin tilaan. Sen luonnollinen ja kevyt bambumateriaali antaa lämpimän ja harmonisen ilmeen....
Hinta 29,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus 10,2 cm, halkaisija 6,5 cm
Hinta 18,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Yksinkertainen ja kaunis gaiwan teen hauduttamiseen. Astian sisäpinta on emaloitu. Gaiwan on pieni kiinalainen teekannu, jota käytetään teen valmistuksessa. Gaiwan koostuu kulhosta, kannesta ja lautasesta. Gaiwan soveltuu erityisesti hienolaatuisten teelaatujen hauduttamiseen, joissa on herkät...
Hinta 18,50 €Japanilainen erittäin hieno ja hyvin käyttöä kestävä lasipannu. Toistaa kauniisti teen värit. Konepestävä.
Hinta 38,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus 10,2 cm, halkaisija 6,5 cm
Hinta 18,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Korkeus n. 15 cm, halkaisija n. 7,5 cm.
Hinta 22,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi. Tässä pakkauksessa on kaksi erilaista teepurkkia, joihin molempiin mahtuu n. 150g teetä. Paketti tulee purkkien mukana.
Hinta 34,00 €Vispilän pidike muotoilee matcha-vispilää eli "chasenia" ja auttaa sitä säilymään paremmassa kunnossa pidemmän aikaa.
Hinta 18,50 €Erittäin laadukas kannellinen teesiivilä ruostumattomasta teräksestä. Siivilän reiät ovat hyvin pienet, joten teelehdet eivät läpäise reikiä. Voit laittaa kannen siivilän päälle haudutuksen ajaksi ja käyttää kantta siivilän alustana haudutuksen jälkeen.
Hinta 15,00 €Teräksinen teensäilytys purkki on paras mahdollinen tapa säilyttää tee tuoreena. Japanilainen teepurkki on sisältä ilmatiivis ja ulkopuolta koristaa kaunis paperipintainen kuosi.
Hinta 22,00 €